Puslapis Psichologas yra apie šeimos ir porų santykių psichologą, šeimų išsaugojimo specialistą Mykolą Truncę ir skirtas papildyti informaciją, kuri pateikta puslapyje Psichologo konsultacija.

Apie mane ir mano veiklą galite detaliau susipažinti peržiūrėję 2016-03-23 dienos LRT laidą Gyvenimas.

Porų psichologas, konsutlantas, lektorius Mykolas Truncė

Mano veiklos tikslas: Lietuvoje 80 proc. susituokusių gyvena laimingai mažiausiai 21 metus.

21 metus todėl, kad, kai vaikai užaugs ir “išskris iš lizdo”, jei jau taip nepatinka, galima ir skirtis. Jokios žalos vaikams, sutuoktiniams ir visuomenei nebus.

80 proc. todėl, kad pagal Pareto dėsnį 20 proc. pastangų duoda 80 proc. rezultatų. Kai pasieksime 80 proc. galėsime išsikelti aukštesnius tikslus.

Dabar:

  • Apie 44 proc. susituokusių išsiskirs po vidutiniškai 13,5 metų;
  • Beveik visi likę gyvena kentėdami;
  • Tik keli procentai susituokusių gyvena laimingai. Tačiau ne todėl, kad moka kurti darnius santykius, o todėl, kad atsitiktinumo dėka jie sutiko vienas kitą atitinkantį žmogų.

Aapie mane Šeimų išsaugojimo psichologas Mykolas Trunce

Psichologas Mykolas Truncė: Kvalifikacija

Gimiau 1954-09-24 d.  Andragogas – praktikas (2007), Psichologas (2009), sertifikuotas Vadybos konsultantas (CMC, 2011), „TOC for education“ treneris (2012). 2006-2007 metais mokiausi Maskvos Integruotos procesinės terapijos institute pagal programą “Darbas su šoką ir vystymosi traumą patyrusiais klientais“, o 2013 metais – “Darbas su krizėmis į kūną orientuotoje psichoterapijoje“.

Gilinuosi į bendravimą tarp lyčių, asmeninių pokyčių valdymą, todėl šiuo metu studijuoju Apribojimų teoriją (angl. TOC – Theory of Constraint), prieštaravimų ir konfliktų valdymą, Šakninės problemos, sukuriančios nepageidaujamas pasekmes žmogaus gyvenime, nustatymą  ir šių įrankių taikymo galimybes žmogaus gyvenimo kokybei pagerinti.

Kartu su kolegomis psichologais parengiau mokymo programas: „Streso valdymas“, „Pažink Praeitį – Valdyk Ateiti“, “Atrask save laimei”, “Vyrų ir moterų tarpusavio bendravimo įgūdžių lavinimas“, “Kaip sukurti ir išlaikyti darnius santykius poroje”.  Jos skirtos tiems, kurie nori pagerinti savo gyvenimo kokybę, bendravimą su priešinga lytimi ir pradėti gyventi „Vis geriau ir geriau“.

Bendradarbiaudamas su kitais psichologais parengiau neformaliojo suaugusio mokymosi modulį “Psichologinė pagalba” kurį knygos pavidalu 2013 metais išleido Ugdymo plėtotės centras prie Švietimo ir mokslo ministerijos. Knyga skirta bendrosioms suaugusiųjų kompetencijoms psichologinio raštingumo srityje, ugdyti.

Kaip šeimos ir porų santykių psichologas, siekiu surinkti kuo objektyvesnę informaciją apie klientą, tad tam esu sukūręs testus, padedančius gauti detalesnę informaciją.

Vykdydamas švietėjišką veiklą, kaip psichologas dalyvavau rengiant ir įgyvendinant psichologinės pakraipos radijo žinių laidas “Pasikalbėkime“  per “Žinių radiją“, kurios buvo transliuotos 2013 metų liepą – spalį.

2014 vasario 19 dieną radijo stotyje Laisvoji banga dalyvavau pokalbyje Kaip padėti vaikams išgyventi skyrybas?

2014 spalį  žurnale Savaitė patalpintas straipsnis Skirtis – Nesiskirti.

2014 spalį žurnale Prie kavos patalpintas straipsnis Skyrybos: apsisprendus svarbu nesiblaškyti.

2015 rugpjūtį  naujienų portale Delfi paskelbtas straipsnis  “Darnos šeimoje pagrindas – Emocinio ryšio tarp Vyro ir Žmonos stiprinimas”, 2016 kovąKiek kainuoja skyrybos Lietuvai, 2017 sausį: 6 įsitikinimai, pamažu ir užtikrintai nužudantys santuoką.

2016-02-10 diena LNK laidoje Yra kaip Yra.

Esu sportinės gimnastikos sporto meistras, Juoko jogos instruktorius.

Domiuosi Feng Shui, Ošo meditacijomis, įvykių valdymu, žmogaus ir organizacine psichologija, pokyčių valdymu.

Pomėgiai: kūno procedūros (pirtis, maudynės, šokiai), kelionės, automobiliai.

Psichologas Mykolas Truncė: Asmeninė patirtis.

2006 metais, kai svarsčiau dilemą Skirtis – Nesiskirti, supratau, kad man trūksta žinių, kad suprasčiau, kodėl gyvenimas man duoda trečią pamoką. Kad atsakyti į šį klausimą, nusprendžiau mokytis psichologijos. Įstojau į VU ir 2009 metais sėkmingai baigiau bakalauro studijas. Studijavau siekdamas praktinės naudos sau:

  • Išsinagrinėjau savo elgesio paskatas ir supratau, kodėl elgiuosi taip, o ne kitaip;
  • Įveikiau savo baimes ir dėl to įgavau „antrą kvėpavimą“;
  • Išmokau mokytis iš gyvenimo pamokų, tobulėti, sustiprėjau, įgavau vidinę ramybę ir pradėjau gyventi „Vis geriau ir geriau“ 🙂
  • Įgyvendinau pokyčius – išsiskyriau;
  • Pakeičiau savo nuostatas į moteris, gyvenimo pamokas ir pradėjau naują gyvenimą;
  • Sukūriau darnią, ilgalaikę, pastiprinančią partnerystę, kurios vaisiais dabar mėgaujuosi.

Kaip šeimos ir porų santykių psichologas turiu sukaupęs didelę bendravimo ir skyrybų patirtį, o psichologijos ir vadybos  žinios padeda man  greitai ir tiksliai nustatyti gilumines priežastis, dėl kurių  pablogėjo sutuoktinių tarpusavio santykiai.

Turima kvalifikacija bei įgauta patirtis padedant žmonėms įveikti santykių krizę sudaro galimybes padėti sutuoktiniams gerinti  tarpusavio santykius. Jei sutuoktinių gyvenimas nėra toks geras, kokio jie tikėjosi, kaip  šeimos ir porų santykių psichologas galiu padėti  aptikti ir išspręsti vidinius prieštaravimus, gadinančius santykius bei pasiūlyti  gerinančias ir stiprinančias partnerystę priemones.

Esu parengęs visą kompleksą priemonių: Testai, Psichologo konsultacija, Pratimai, Rekomendacijos, Tobulėjimo planai, Straipsniai, Užduotys, Seminarai, Palaikymas formuojant ir įtvirtinant naujus įpročius. Visa tai sudaro galimybę žmogui pagerinti savo gyvenimą ir sukurti lygiaverčius ir darnius santykius poroje.

Informaciją puslapiui Psichologas  parengė

Šeimos ir porų santykių psichologas Mykolas Truncė

Šeimų išsaugojimo specialistas

Share Button