Vedybos pats rimčiausias žmogaus sprendimas santykių srityje, tad Psichologo konsultacija sužadėtiniams yra labai vertinga, nes psichologas mato abu sužadėtinius nešališkai, be emocijų, objektyviai. Kaip sako liaudies patarlė “Devynis kartus atmatuok, dešimtą kirpk”.

Psichologo konsultacija sužadėtiniams.

Jei jaunuoliai patinka vienas kitam, pradeda draugauti, pajaučia jausmus,  tarp jų užsimezga artimas emocinis ryšys.  Norisi vaikščioti kartu, būti susikibus rankomis, glamonėtis.  Tuo pat metu jų kūnuose pradeda siausti hormonų audros, didinančios seksualinį potraukį ir “užleidžiančios rožinę miglą ant akių”.  Įsimylėjėliai mato tik vienas kitą, kreipiasi malonybiniais žodeliais: Zuikuti, Kačiuk ir pan.

Psichologo konsultacija sužadėtiniamsAstrai augant įsimylėjėliai pradeda  seksualinį gyvenimą, kuris jiems suteikia viską, ko jie norėjo: artumą, intymumą, saugumą. Deje, po kažkiek laiko ateina Atsitokėjimas, kai “rožinė migla nukrenta nuo akių” ir mes pradedame matyti savo išrinktojoje/išrinktajame tai, ko dar nematėme, kas buvo “paslėpta” nuo mūsų akių. Kaip klostysis tolimesni santykiai priklauso nuo to, kiek ilgai ir kiek dažnai įsimylėjėliai gali matytis, kiek stiprus įsimylėjimas, kiek malonu/nemalonu kiekvienam iš jų gyventi savo namuose.  Jei iki Atsitokėjimo laiko vyras pasiperša moteriai, tai, greičiausiai, kad iki vestuvių, jie žiūrės vienas į kitą pro “rožinius akinius”.

Pasirengimas vestuvėms ir abiejų sužadėtinių norų suderinimas tampa vienu iš pirmiausių ir svarbiausių tarpusavio santykių išbandymu. Sužadėtiniai turi suderinti skirtingas nuomones ir priimti sprendimus kartu.  Čia ir atsiskleidžia tikrieji sužadėtinių charakteriai: dominavimas ar pasyvumas, noras būti teisiam ar nusileidimas. Šiame bendravimo laikotarpyje dažniausiai  pasimato, kas bus šeimos galva: žmona ar vyras.  Vienas kuris nors iš jų pradeda rodyti savo Galias, kad viršus būtų jo/jos.  Kai viskas išryškėja, jau būna po laiko: Mendelsono valso garsai nutilę, svečiai išsivaikščioję o sutuoktiniai atsiduria vienas prieš kitą su “nurytais” konfliktais, nepasitenkinimu savimi, antrąja puse ir jausmu, kad jau dabar teks gyventi su ta/tuo, kuri(s) pasirodė ir susierzinęs, ir piktas, ir nemalonus , ir nekantrus, ir neįsiklausantis, ir nenusileidžiantis… Ką daryti toliau?

Psichologo konsultacija sužadėtiniams

Geriausia išeitis – kreiptis pagalbos į specialistus. Kuo anksčiau, tuo geriau. Tinkamiausias momentas yra dar prieš pasiperšant. Psichologo konsultacija sužadėtiniams padės įsivertinti, įvertinti partnerį, sudaryti galimą tarpusavio santykių modelį ir numatyti veiksmus, kaip galima būtų susiderinti su sužadėtiniu.

Registruokitės psichologo konsultacijai

Informacija puslapiui Psichologo konsultacija sužadėtiniams parengė

Mykolas Truncė

Porų psichologas, konsultantas, lektorius,

Šeimų išsaugojimo specialistas,

+370 659 54009  PoruPsichologas@gmail.com

www.tobulinu.lt

FB: Stipri šeima

 

 

 

 

Share Button