Puslapyje  Psichologo patarimai pateikta informacija yra papildanti puslapyje Psichologo konsultacija pateiktai informacijai.

55,7 proc. (2013) Išsituokusių pragyvena santuokoje virš 13 metų, tad tikiuosi, kad psichologo patarimai poroms padės pagerinti tarpusavio santykius ir gyventi santarvėje ilgiau.

Psichologo patarimai

Kad geriau suprastumėte patarimus, prašau pirma susipažinti su šeimos susikūrimo eiga straipsnyje Darni šeima. Iš ten pateiktos informacijos jūs suprasite, jog geri tarpusavio santykiai atsiranda, stiprėja ar silpnėja įtakojami pirminio ir pamatinio sutuoktinių emocinio ryšio. Kai emocinis ryšys tarp vyro ir moters yra stiprus, juose gyvena stiprus meilės jausmas bei aistra, vedanti abu link susiliejimo į vieną. Jei dėl kokių nors priežasčių, emocinis ryšys silpnėja, silpnėja ir seksualinė trauka. Jei pastebėsite, jog vienas kuris iš sutuoktinių pradėjo suktis nuo Jūsų, rimtai susirūpinkite ir imkitės skubių veiksmų, kad abu būtumėte “atsisukę” vienas į kitą veidu. Jei to nepasieksite, po kurio laiko išsiskirsite, kaip jūroje išsiskiria laivai. Kaip turime bendrauti ir elgtis su sutuoktiniu, kad ji/jis nenusisuktų nuo mūsų?

Kartais žmona ir vyras susipyksta visai nekaltose situacijose. Žmona nuoširdžiai sako vyrui norėdama jam gero ir nesupranta, kodėl tas vyras taip pasiunta.

Mes nesusikalbame, nes, nors ir žinome, bet nesuvokiame, kad iš esmės vyrai ir moterys yra skirtingi. Nesuvokdami, kad priešinga lytis yra skirtinga, mes bendraujame su ja, kaip su savo lyties atstovu. Pagrindinė klaida: Vyras bendrauja su Žmona, kaip su Vyru, o Žmona bendrauja su Vyru, kaip su Moterimi. Bendraudami su kitos lyties atstovu, kaip su savo, neįvertiname skirtingumų. O nemokėjimas bendrauti su priešinga lytimi: įžeidimai ir vienas kito nesupratimas veda prie prastėjančių santykių poroje ir Centrinės problemos:Negalėjome susikalbėti bei Galutinės nepageidaujamos pasekmės – Santykių krizė, o gal net ir skyrybos.

Psichologo patarimai

Psichologo patarimai Vyrams, kaip kalbėti su Moterimis.

  1. Priimkite Moterį su visais jos nenuoseklumais. Moteryje viskas egzistuoja vienu metu. Priklausomai nuo nuotaikos ji vienu metu gali sakyti „Taip“, o kitu – „Ne“. Ir ji jausis esanti teisi abiem atvejais.
  2. Sudarykite sąlygas Moteriai išsakyti savo jausmus, išlieti emocijas. Duokite jai Supratimą ir Simpatiją. Už tai ji atsilygins keleriopai.
  3. Moterys linkusios sutirštinti ir hiperbolizuoti. Nepriimkite tai už gryną pinigą. Jei Moteris, stovėdama priešais rūbų spintą sako, kad „neturiu ko apsirengti/…“ tai dar nereiškia, jog rūbų spinta tuščia J
  4. Moteriai svarbu Procesas, o ne Rezultatas. Jai svarbiau, kaip ji jautėsi, nei koks pasiektas Rezultatas.
  5. Moteriai labiausiai reikia žinoti, kad jinai ne viena, kad šalia artimas, mylintis ją žmogus, kuris yra pasiruošęs ateiti jai į pagalbą.

Psichologo patarimai Moterims, kaip kalbėti su Vyrais.

  1. Norėdamos pasikalbėti su Vyru, paskelbkite pokalbio tikslą. Jei Vyras nežino pokalbio tikslo, jis jaučiasi neturintis pakankamai informacijos, nepasitikintis situacija ir vengs kalbėtis.
  2. Kantriai laukite, kol Vyras priims Sprendimą. Nelyskite prie jo ir nesiaiškinkite. Bandymus aiškintis Vyras supranta, kaip jo gebėjimų spręsti problemas menkinimą ir kėsinimąsi į jo teisę priiminėti sprendimus. Duokite jam laiko, kol jis išspręs savo Uždavinį.
  3. Pritarkite ir paskatinkite Vyrą veikti. Tai suteiks jam jėgų ir paskatins nuveikti dar daugiau jūsų labui.
  4. Neribokite Vyro laisvės (neriškite jo prie savęs tiesmukai). Vyras, – tai Aktyvumas, Judesys, Erdvės. „Uždarytas“ namie jis „vysta“ ir menksta.
  5. JOKIU BŪDU NEPRIIMINĖKITE SPRENDIMŲ, O TUO LABIAU – NENURODINĖKITE JAM, KĄ DARYTI. Sprendimų priėmimas – Vyro prerogatyva. Jei priimate už Vyrą sprendimą, jis jaučiasi nereikalingas ir pažemintas, todėl pradės dairytis kitos Moters, kuriai būtų svarbus ir reikalingas.

Prisiminkite, mielieji priešingybės suklesti skirtumuose, o priešingybių apsijungimas į vieną – Šeimą, suteikia abiems visiškai naują kokybę. Žinoma, visa tai su sąlyga, kad Vyras ir Moteris supranta kiekvieno skirtingumus, ypatumus, priima vienas kitą tokius, kokie jie yra ir moka bendrauti.

Jei reikia profesionalios pagalbos

Registruokitės psichologo konsultacijai

Informaciją Psichologo patarimai parengė

Mykolas Truncė,

Šeimos ir porų santykių psichologas, konsultantas, lektorius, 

Šeimų išsaugojimo specialistas

+370 659 54009

PoruPsichologas@gmail.com

 

Sužinokite daugiau apie Vyro ir Moters esminius skirtumus bei pradėkite formuoti teisingus bendravimo su priešinga lytimi įgūdžius Seminare poroms Kaip sukurti ir išlaikyti darnius santykius poroje?

 

Share Button