Seksas, kurio išmokome iš interneto veda link sutuoktinių seksualinio nepasitenkinimo, sukeliančio įtampą, konfliktus, skatina neištikimybę. Vyras ir žmona turi išmokti mylėtis  ir taip suteikti bei patirti seksualinį pasitenkinimą, stiprinantį šeimą.

Kaip suderinti seksualinį nesuderinamumą

Ant ko stovi santuoka?

Vyras ir žmona tarpusavyje susisieja 7 saitais. (žiūr. į paveikslą)  Kiekvienas iš jų yra svarbus. Tačiau svarbiausias dalykas yra santuokos pamatas – vyro ir žmonos Emocinis bei seksualinis saitai.

Kaip suderinti seksualinį nesuderinamumą

Žmonai svarbiausias yra Emocinis ryšys, o vyrui – seksualinis.   Todėl vienas svarbiausių sutuoktinių uždavinių – užtikrinti žmonos emocinę trauką prie vyro ir vyro seksualinę trauką prie žmonos.  Jei tai pavyksta padaryti, Stiprios šeimos pamatai yra sudėti tvirtai.  Ant jų galima toliau statyti šeimos „namą“: gimdyti vaikus, kurti namus, stiprinti finansinį pajėgumą ir siekti savo bendro gyvenimo tikslų.

Sužinoti, kaip sukurti stiprią emocinę trauką tarp sutuoktinių galite sudalyvaudami seminare poroms Nr. 1 Kaip sukurti ir išsaugoti darnius santykius poroje. Šiame straipsnyje toliau aptarsime, kaip sukurti stiprų seksualinį ryšį tarp sutuoktinių.  Pradėkime nuo sąvokų.

Kaip suderinti seksualinį nesuderinamumą

Kas yra seksas ir kam tai darome.

Seksas arba lytiniai santykiai (čia suprantami, kaip vaginalinis sutuoktinių seksas) yra  vyro ir žmonos tarpusavio sąveika, kurios metu vyras judindamas pirmyn – atgal varpą žmonos makštyje (arba žmona, judindama makštį atžvilgiu varpos), siekia sukelti orgazmą.   Vieni vyrai siekia sukelti orgazmą sau, kiti ir sau, ir žmonai.  Žmona taip pat gali siekti sukelti orgazmą vyrui ir sau.

Dėl vyro ir žmonos skirtingo susijaudinimo stiprumo bei trukmės, vyro ir žmonos orgazmo (seksualinės energijos iškrovos)  laikas gali nesutapti. Dažniausiai sutuoktinių seksas baigiasi įvykus vyro ejakuliacijai.  Dėl to žmona dažniausiai nespėja susijaudinti ir patirti orgazmo.  Tyrimais nustatyta, kad pastovų orgazmą iš seksualinės sueties patiria tik 40-50proc. moterų.

Kaip suderinti seksualinį nesuderinamumą

Kas yra orgazmas?

Orgazmas yra staigi sukauptos seksualinio susijaudinimo energijos iškrova. Seksualinės stimuliacijos metu susijaudinimas sukyla ir laikosi ilgesnį laiką. Tęsiant stimuliaciją seksualinė įtampa auga ir jos piko metu įvyksta seksualinės energijos iškrova, vadinama orgazmu.

Biologiniu požiūriu, orgazmas yra trumpiausia seksualinės reakcijos fazė. Ji trunka keletą sekundžių. Jų metu ritmingi raumenų susitraukimai sukuria stiprius pojūčius, kuriuos pakeičia staigus atsipalaidavimas.

Anksčiau buvo manoma,, kad moterys iš viso negali patirti orgazmo.  Greičiausiai toks požiūris susiformavo dėl stiprios krikščionybės įtakos.  Buvo siekiama apriboti vyro ir žmonos sueitį leidžiant užsiimti seksu tik siekiant  pastoti.   Kita priežastis – moters seksualiniams susijaudinimui yra reikalingas ilgesnis laikas nei vyrams.  Vyrai, įvedę varpą į makšį ejakuliuodavo  po 1-2 min. Tokio laiko moterims susijaudinti nepakanka.  Dėl „Paklusimo modelio“ diegimo šeimoje žmonoms buvo diegiama, kad atiduoti savo kūną vyrui yra žmonos pareiga ir kad „padorios“ moterys neturi siekti gauti iš to malonumo sau J   Dabar jau yra įrodyta, kad orgazmą patiria ir moterys.

Seksualinis suderinamumas – nesuderinamumas

Dažniausiai sekso iniciatoriai yra vyrai. Tai susiję su skirtinga vyro ir moters fiziologija.  Vyro sperma gaminasi nuolat ir po ejakuliacijos jos buvęs kiekis atsistato per 2-3 dienas.   Skirtingas vyro ir žmonos seksualinis poreikis yra pirmas seksualinio nesuderinamumo veiksnys.

Užsiimame seksu tam, kad patirti orgazmą.  Dažniausiai (bet ne visada) vyras siekia patirti orgazmą.  Priklausomai nuo to, kokiame emociniame nusiteikime yra žmona, ji gali įsitraukti į seksualinę sueitį arba ne.  Už emocinį žmonos nusiteikimą seksui atsakingas vyras.  Jei jis moka neįžeidžiančiai, pastiprinančiai bendrauti su žmona, ji visada bus palankiai nusiteikusi į vyro seksualinio poreikio tenkinimą. Tačiau jei vyras to nemoka (o daugeliu atveju taip ir yra)  žmona bus abejinga ar net priešiška vyro norui turėti seksą. Tyrimai atskleidė, kad pusė moterų nereguliariai patiria orgazmą.

Antras veiksnys, įtakojantis seksualinį nesuderinamumą yra amžius. Vyrai įprastai pasiekia savo seksualinio poreikio piką apie 23-28 metus. Todėl šiame amžiuje yra  įvykdoma daugiausia seksualinių nusikaltimų.  Moterys gi, savo seksualinio poreikio piką pasiekia apie 33-38 metus.

Trečias veiksnys yra  individualus sutuoktinio seksualinis potraukis – libido (lot. aistra, potraukis). Suprantama, kad pas skirtingus žmones: vyrą ir žmoną yra skirtingo stiprumo libido.

Ketvirtas veiksnys, įtakojantis seksualinį sutuoktinių nesuderinamumą yra teigiama ar neigiama seksualinė patirtis ir išankstinės nuostatos į seksą.  Tiek vyrai, tiek moterys per gyvenimą patiria didesnių – mažesnių seksualinio priekabiavimo atveju ar net išprievartavimų. Tai smarkiai įtakoja į žmogaus galimybes atsipalaiduoti sekso metu ir patirti orgazmą.

Kodėl seksualinis nesuderinamumas  veda į išdavystę

Kas yra seksualinis nesuderinamumas?  Seksualinis nesuderinamumas yra vieno ar abiejų sutuoktinių nepasitenkinimas seksualiniais santykiais.  O jei bent vienas nepatenkintas – iškyla rimtas pavojus  šeimai.

Kuo gali būti nepatenkinti sutuoktiniai?

Sekso eneirgijos tėkmė
Sekso energijos tėkmė – tik į vieną pusę

Dažniausias nepasitenkinimo šaltinis yra nesuderintas  vyro noras patirti orgazmą dažnai, žmonos – retai.

Antras galimas nepasitenkinimo šaltinis yra nesuderintas  vyro noras užsiimti seksu greitai, o žmonos – lėtai.

Na ir trečias – sekso kokybė.  Kartais vyras nori stimuliuoti savo pasitenkinimą būdais, kurie nepriimtini žmonai.  Tada vyras jaučiasi nepasitenkinęs seksualiai. Žmona taip pat jaučia nepasitenkinimą dėl to, kad turėjo daryti tai, kas jai nepriimtina.

Neigiamos nepasitenkinimo seksu pasekmės:

  1. vyras nejaučia seksualinio pasitenkinimo ir pasisotinimo,
  2. žmona nejaučia seksualinio pasitenkinimo ir pasisotinimo.

Seksualinis poreikis yra labai stiprus.  Negebėjimas patenkinti seksualinio poreikio šeimoje sukelia įtampą, kuri gali „pralaužti“ vertybę „Ištikimybė“ ir nuvesti nepatenkintą sutuoktinį „į kairę“.  Jei ten randa kitą partnerį, su kuriuo patiria seksualinį pasitenkinimą gali iširti ir šeima.

            Kaip suderinti seksualinį nesuderinamumą

Kokia yra problema?

Kur mes mokėmės sekso? – Iš knygų, TV, Interneto ir porno filmų.

Ko išmokome? – Išmokome įvairių pozų, netipinių santykių ir kitų neteisingų dalykų.

Kodėl neteisingų? – Todėl, kad jei jie būtų teisingi, neturėtume skaudžių ir nepageidaujamų pasekmių: prastų poros santykių, konfliktų, skyrybų. Jei tai, ką išmokome būtų teisinga, didesnė dauguma  porų patirtų seksualinį pasitenkinimą ir nebūtų neištikimybės atvejų.  Tačiau taip nėra.

Kokia yra seksualinio nesuderinamumo problema? – Netinkamas Požiūris į seksą ir nepakankami Gebėjimai suteikti bei patirti seksualinį pasitenkinimą poroje.

Ką reiškia netinkamas Požiūris?

Seksas yra suprantamas ir traktuojamas, kaip vyro ir žmonos orgazmų patyrimas. Tačiau tai ir yra klaidingas požiūris. Lytiniai santykiai tarp vyro ir žmonos iš esmės yra ir turi būti traktuojami, kaip dviejų žmonių susiliejimas į vieną. Atkreipiu dėmesį į sąvoką „susiliejimas“.  Dviejų atskirų žmonių orgazmo patyrimai nėra susiliejimas į vieną. Todėl visi bandymai suvienodinti vyro ir žmonos orgazmus yra iš esmės neteisinga problemos sprendimo kryptis.

Teisinga vyro ir žmonos seksualinio pasitenkinimo sprendimo kryptis yra vyro ir žmonos seksualinių energijų  užauginimas ir suliejimas į vieną.  Kaip tai padaryti?

Štai to ir nemokame, tad šioje vietoje ir susiduriame su „nepakankamais Gebėjimais“  suteikti ir patirti seksualinį pasitenkinimą poroje.

Kaip suderinti seksualinį nesuderinamumą

Koks yra problemos sprendimas?

Sutuoktinių seksualinio nepasitenkinimo ir nesuderinamumo problemos sprendimas – suformuoti tinkamą Požiūrį ir gerus Gebėjimus suteikti ir patirti seksualinį pasitenkinimą poroje.

Koks Požiūris turi būti suformuotas?

Seksą reikia pakeisti Mylėjimusi. Seksas pagal savo prigimtį yra vyriškos seksualinės energijos atidavimas žmonai. Jei žmona irgi bando patirti orgazmą, tai viskas baigiasi skirtingų žmonių orgazmais. Jei žmona nededa pastangų patirti orgazmą, tai viskas baigiasi vyro orgazmu.

Mylėjimasis, tai – vyro ir žmonos seksualinės energijos sužadinimas, auginimas ir abiejų sutuoktinių susijungimas šioje energijoje į vieną, taip patiriant bendrą orgazmą.

Kokie Gebėjimai turi būti suformuoti?

Sutuoktiniai turi išmokti sužadinti savo seksualinę energiją, ją užauginti ir sujungti ją su partnerio energija.

Kaip suderinti seksualinį nesuderinamumą 

Kokia nauda  sutuoktiniams iš mylėjimosi?

  • Visų pirma, abu patirs galingesnes emocines iškrovas – orgazmus.
  • Orgazmai įvyks vienu metu.
  • Bendrame orgazme įvyks vyro ir žmonos apsijungimas.
  • Bus patenkintas abiejų Seksualinis poreikis.
  • Ir vyre ir žmonoje bus sukurtos jėgos (didelis noras) mylėtis vienas su kitu.
  • Bus panaikintos jėgos, skatinančios ieškoti seksualinio pasitenkinimo partnerių iš šalies.

 

Viso šito ir bus mokoma per seminarą poroms Nr. 3 Intymios poros paslaptys.

 

Straipsnį parengė

Mykolas Truncė,

Porų psichologa, konsultantas, lektorius

porupsichologa@gmail.com

www.tobulinu.lt

+370 659 54009

 

Sužinokite daugiau apie  Orgazmą

Sužinokite daugiau apie  Seksualumą.

Share Button