Pasitenkinimas seksualiniu gyvenimu ir orgazmas.  Orgazmas biologiniu, psichologiniu požiūriu. Moterų ir vyrų orgazmai. Testas “Kas apibūdino orgazmą: Vyras ar Moteris? Kaip patirti stipresnį orgazmą?

Orgazmas

Seksualinės stimuliacijos sueities metu susijaudinimas sukyla ir laikosi ilgesnį laiką. Tęsiant stimuliaciją seksualinė įtampa auga ir jos piko metu įvyksta seksualinės energijos iškrova, vadinama orgazmu.

Biologiniu požiūriu, orgazmas yra trumpiausia seksualinės reakcijos fazė. Ji trunka keletą sekundžių. Jų metu ritmingi raumenų susitraukimai sukuria stiprius pojūčius, kuriuos pakeičia staigus atsipalaidavimas.

Psichologiniu požiūriu, orgazmas yra mėgavimasis ir ramybė (atsiribojimo nuo aplinkos dirgiklių) – visas dėmesys ir mintys nukreiptos į save, kad pilnai pajausti ir pasimėgauti tuo, kas vyksta.

Orgazmas būna skirtingas ne tik skirtingiems žmonėms, bet ir tam pačiam žmogui. Jis gali kisti einant metams, priklausyti nuo kitų aplinkybių. Kartais, tai audringas emocijų sprogimas, išsekinantis ir atimantis visas jėgas. Kitais kartais jis žymiai ramesnis, minkštesnis ir ne toks intensyvus ar dramatiškas.  Orgazmo intensyvumas priklauso nuo daugelio faktorių: laiko, praėjusio nuo paskutinio orgazmo, fizinės partnerių būklės, abiejų jų nuotaikų, santykio vienas į kitą ir t.t. Todėl klasifikuoti orgazmus yra labai sudėtinga, nes kiekvienas iš mūsų turime skirtingą patirtį ir esame unikalūs vertybių, nuostatų bei norų rinkinys. Na, o orgazmo stiprumas taip pat negali būti jo kokybės rodiklis, nes dažnai ne toks stiprus orgazmas suteikia daugiau seksualinio pasitenkinimo, nei audringas.

Moterys ir orgazmas

Iki XX a. vidurio! daugelis žmonių (ir gydytojų) manė, kad moterys iš viso negali patirti orgazmo.  Toks požiūris susiformavo dėl nuostatos, kad vyras santykiauja su moterimi tik dėl savo malonumo.  Moterims buvo diegiama, kad atiduoti savo kūną vyrui yra žmonos pareiga ir kad „padorios“ moterys neturi siekti gauti iš to malonumo sau.  Dabar jau yra įrodyta, kad orgazmą patiria ir moterys.

Orgazmas

Moterų orgazmas pasireiškia ritmingu raumenų susitraukimu: gimdos, priekinės makšties sienelės ir išangės.   Keletas pirmųjų raumenų susitraukimu yra labai intensyvūs ir seka vienas po kito maždaug 0,8 sek. intervalais.  Po to susitraukimų jėga ir trukmė sumažėja, retėja.  Intensyvaus orgazmo atveju tokių stiprių susitraukimų būna apie 10-15, o minkšto orgazmo atveju – 3-5.

Orgazmas, tai ne vien vidinių organų susitraukimai. Orgazmas apima pojūčius visame kūne.  Moterys, aprašančios orgazmą pažymi, kad jis prasideda nuo pavojaus jausmo, kurį greitai pakeičia  labai malonus jausmas, kylantis klitoryje ir greitai pasklindantis po visą kūną.  Moterys dažnai mini lytiniuose organuose atsirandančią šilumą, įsielektrinimą ir virpulį, kuris pasklinda po visą kūną.

Kai kurios moterys labiau mėgsta orgazmus, kurie kyla santykiu metu, o kai kurios –masturbacijos metu. Pastarosios pažymi, kad masturbuodamosi jos patiria didesnį malonumą, nes labiau susitelkia į save, į savo pojūčius ir gali geriau valdyti seksualinės energijos auginimą ir visa tai nepriklauso nuo partnerio.

Tyrimais nustatyta, kad pastovų orgazmą iš seksualinės sueties patiria tik 40-50proc. moterų. Mokslininkai išskiria sekančius faktorius, kurie trukto moterims pasiekti orgazmą: nerimas, nepakankamas emocinis ryšys su partneriu, nepasitikėjimas, menka savivertė.

Vyrai ir orgazmas

Vyrų patiriamas orgazmas turi dvi ryškiai išreikštas dalis: prostatos susitraukimai stumiantys spermą ir šlapimkanalio bei penio susitraukimai, išstumiantys spermą lauk.  Orgazmas pasireiškia sėklos išsiveržimu iš penio (ejakuliacija). Ritmingas tarpvietės ir penio raumenų susitraukimas pradžioje vyksta tokiu pat, kaip ir pas moteris intervalu – kas 0,8 sek. Po 3-4 tokių susitraukimų jie pradeda retėti, o susitraukimų intensyvumas mažėja.

Daugelyje atveju vyriškas orgazmas ir ejakuliacija vyksta kartu, tačiau tai yra atskiri procesai. Orgazmu vadinami netikėti ir ritmingi dubens srities ir/ar kitų kūno dalių raumenų susitraukimai, efektyviai nuimantys susikaupusią seksualinę įtampą bei visą procesą lydintys psichologiniai pojūčiai. Ejakuliacija vadinamas spermos išsiliejimas, kuris kartais g.b. be orgazmo (pvz. paauglių poliucijos miegant).

Subjektyviai orgazmą vyrai pajaučia staigiai prasidedančiu ir persmelkiančiu šilumos bei spaudimo (kartais pulsuojančio) atsiradimu. Po jo seka orgazmas, jaučiamas, kaip aštrus, ypatingai malonus anuso sfinkterio, storosios žarnos, tarpvietės ir lytinių organų raumenų susitraukimas. Kai kurie vyrai pažymi, kad tai panašu į išsiliejimą. Vyrų, skirtingai nei moterų, orgazmai yra labiau panašūs.

Orgazmo fazėje tiek vyrų, tiek moterų kūne stebima miotonija (raumenų įsitempimas ir labai lėtas atsipalaidavimas).  Orgazmo metu galima stebėti veido raumenų miotoniją, pasireiškiančia įvairiomis grimasomis ir/ar antakių suraukimu. To nereikėtų traktuoti, kaip nepasitenkinimo seksualine sueitimi išraiška. Priešingai, tokios veido grimasos yra viso labo orgazmo fiziologija, kuri parodo aukštą seksualinio susijaudinimo lygį. Orgazmo metu rankų ar kojų raumenyse gali atsirasti trūkčiojimai, o orgazmo viršūnėje visas kūnas gali trumpam sustingti.

 

Kaip parodė tyrimai, net specialistai negali tiksliai nustatyti, kas apibudina orgazmą: vyras ar moteris. Pabandykite ir Jūs nustatyti, kas parašė orgazmo apibudinimą: vyras ar moteris.

Pirmam/pirmai, teisingai atspėjusiai, kas apibūdino orgazmą, suteiksiu 20 proc. nuolaidą savaitgaliniam seminarui poroms „Seksualinio pasitenkinimo paslaptys“

Atsakymus siųskite el paštu PoruPsichologas@gmail.com

Testas

Kas apibūdino orgazmą: Vyras ar Moteris?

  1. Tai priminė sprogimą, po kurios po visą kūną nuo kojų pirštų galiukų iki galvos užliejo  neįtikima šiluma ir  palaima.
  2. Staiga, kai įtampa pasiekė savo viršūnę, man pasirodė, kad aš sklendžiu debesyse kildama(s) vis aukščiau ir aukščiau. Manyje viskas virpėjo, oda buvo vėsi, širdis smarkiai plakė ir sunku buvo kvėpuoti, tačiau visa tai buvo labai malonu.
  3. Geriausiai tai apibūdina žodis virpėjimas. Pradžioje atsiranda silpnas virpėjimas, vėliau virpėjimas užlieja kūną bangomis, einančiomis viena po kitos ir rodos, kad laikas sustojo.
  4. Kai aš baigiu, tai atrodo, tartum pasineriu į malonumų jūrą arba atrodo, kad skubėdama(s) užkandu truputį maisto, kuris mane trumpam sustiprina ir po to galima pradėti vėl viską iš pradžių.
  5. Aš jaučiu orgazmą, kaip pulsuojančios energijos pliūpsnius dubens srityje, kurie  išplinta po visą kūną. Kartais man atrodo, kad randuosi nesvarumo būsenoje laisvame kritime, o kartais visas mano kūnas tampa tarsi orkestru, atliekančiu bravūrinį (virtuoziškas, efektingas muzikinio kūrinio atlikimas)  kūrinį.
  6. Orgazmas jaučiamas, kai šuolis į vandenį, tik pojūčiai žymiai ryškesni. Pradžioje jaučiu, kaip raumenys įsitempia. Vėliau šuolis į vėsų ežero vandenį.  Po to, galiausiai visas kūnas atsipalaiduoja ir virpa.
  7. Malonus susijaudinimas. Aš jaučiu, tarsi mane kas pripūtė iki sprogimo, o vėliau, vietoje sprogimo mane užplūsta didžiulė laimės banga ir visaapimančiuos palaimos jausmas.
  8. Kartais orgazmai būna neįtikėtinai audringi. Atrodo, kad po tavimi išsiveržė ugnikalnis. O kartais tai trumpos, persmelkiančios akimirkos.
  9. Aš jaučiuosi, tarsi kamštis, išlėkęs/išlėkusi iš šampano butelio.
  10. Aš jaučiu šilumos laviną, bangomis užliejančią mano visą kūną nuo pirštų galiukų iki pakaušio. Po to viskas nurimsta ir ateina rožinis saulėlydis.

Jūsų atsakymai testui Kas apibūdino orgazmą: Vyras ar Moteris?

Orgazmas Testas

Sužinokite, kaip užtikrinti pasitenkinimą seksualiniu gyvenimu savaitgaliniame seminare poroms Nr. 3  “Seksualinio pasitenkinimo paslaptys

 

Informaciją straipsniui Orgazmas  parengė:

Mykolas Truncė,

Šeimos ir porų santykių psichologas,

Šeimų išsaugojimo specialistas

Share Button